Led en Verlichting

LED, mooie verlichting voor binnen en buiten

LED, mooie verlichting voor binnen en buiten

LED verlichting is er al weer even en is steeds meer “gewoon” in het assortiment van verlichting voor binnen en buiten. Wat is LED en wat maakt LED anders.


Waar komt het vandaan

LED staat voor Light Emitting Diode. De halfgeleiderdiode laat slechts in een richting stroom door. Al in 1962 is door Nick Holonyak de eerste LED ontwikkeld, maar pas de laatste jaren zie je LED nadrukkelijk terug in de consumentenmarkt.

De LED is energiezuinig en heeft een lange levensduur (alleen de meest moderne spaarlamp is nog efficiënter). In verkeerslichten zie je ze steeds vaker terug, maar ook in de lampen van de nieuwste Audi (niet alle types).

Toepassing

Met LED verlichting kan je mooi direct en indirect licht creëren. De kleuren kunnen ook een bepaald effect geven op de plaats waar het is aangebracht. Met de verschillende kleuren kunnen er verschillende sferen gecreëerd worden.

Enkele voorbeelden waar toe te passen:
  • Onder bovenkastjes in keuken
  • Langs gordijnen in woonkamer
  • Spot gericht op een specifiek item
  • Spot(s) in douchecabine (sommige complete douche-installaties hebben ze standaard)
  • Op de trap in de leuning of op de traptredes
  • In de tuin weggewerkt in tegels of specifieke hoek

De LED verlichting is klein en er zijn voor inbouw geen grote armaturen nodig, dus vaak is vervanging van gewone lampen door LED verlichting goed mogelijk. De speciaalzaak heeft alle informatie, ook hoe het zelf te monteren.
De stroomvoorziening gaat anders, dus niet zomaar –zonder aanvullende informatie- LED verlichting aanbrengen.

Ben je er nog niet uit of je LED verlichting in je woning wil, dan zijn er standaard spots in LED verlichting te koop. Deze worden vaak tegen actietarieven bij doe-het-zelf zaken verkocht. Zo is m.n. gekleurde LED verlichting goed uit te proberen voor weinig geld.

Met de juiste toepassing kan LED verlichting dus een aanvulling op het interieur of in de tuin zijn.
© 2008 Annastaal, gepubliceerd in Interieur (Huis en Tuin) op 24-06-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Annastaal is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "LED, mooie verlichting voor binnen en buiten"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.